Piaskowanie metalu przeprowadza się w celu usunięcia wszelkich jego niedoskonałości, które mogą pojawiać się na powierzchni. To, jaki efekt jest w ten sposób uzyskiwany można z powodzeniem porównać do szlifowania. Jednak zdaniem fachowców piaskowanie jest zdecydowanie dokładniejsze i lepsze, gdyż powierzchnia na której pracujemy staje się perfekcyjnie wyrównana, a oprócz tego nadaje jej się również odpowiedni poziom szorstkości, który sprawia, że nadaje się idealnie do malowania i lakierowania proszkowego. Tak więc głównym celem piaskowania jest odpowiednie przygotowanie powierzchni do jej barwienia.

Na czym dokładnie polega piaskowanie metali?

Dzięki zastosowaniu techniki piaskowania metalu dokładnie kształtujemy i oczyszczamy jego powierzchnię. W tym celu wykorzystuje się odpowiednie materiały ścierne pod ciśnieniem sprężonego powietrza lub pyłu. Materiały ścierne, które się stosuje mogą mieć różną granulację, jednak istotny jest fakt właściwego dobrania jej do tworzywa, jakie oczyszczamy. W tej metodzie korzysta się jedynie z przygotowanego i oczyszczonego piasku. Inne wykorzystywane materiały ścierne to m.in.: suchy lód, rozdrobnione szkło, śrut, żużel czy łupiny orzechów. W tym wypadku kluczowe jest wykorzystanie wysokiego ciśnienia, które zapobiega jednocześnie powstawaniu jakichkolwiek uszkodzeń na powierzchni. Jest to metoda, która doskonale radzi sobie na nierównych powierzchniach, we wszelkich zagłębieniach i nierównościach.

Co wyróżnia piaskowanie metalu, czyli jakie zalety ma ta metoda?

Przede wszystkim wyróżniające jest, że dzięki piaskowaniu możemy bardzo dokładnie oczyścić nawet nierówne powierzchnie i nie pojawia się tu ryzyko ich porysowania. Po zakończeniu pracy są one idealnie przygotowane do malowania lub lakierowania proszkowego. Oprócz tego warto wspomnieć, że jest to również metoda, która skutecznie zabezpiecza metal przed powstaniem korozji. I co najważniejsze można z zastosowaniem piaskowania przeprowadzać również renowację elementów stalowych. Takie działania są szybkie i skuteczne.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *