malowanie

Najważniejsze etapy malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to popularna metoda nakładania farby w proszku na różne konstrukcje oraz elementy, wykonane głównie z metalu. Innowacyjność technologii polega na nanoszeniu farby w formie proszku posiadającego odpowiednie fizykochemiczne właściwości, dlatego powierzchnie te muszą być przewodzące. Warstwa farby utrzymuje się na powierzchni dzięki działaniu sił elektrostatycznych. Jak wyglądają poszczególne etapy procesu? (więcej…)

Czy malowanie proszkowe nie szkodzi środowisku?

Jedną z najnowocześniejszych metod lakierniczych jest obecnie malowanie proszkowe. Ma ono przede wszystkim na celu zabezpieczenie powierzchni przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi oraz poprawę jej estetyki. Zaletą metody jest większa trwałość i gładkość wykonania oraz funkcjonalność. W procesie wykorzystywane są specjalistyczne farby proszkowe. Czy zastosowanie malowania proszkowego jest bezpieczne dla środowiska? (więcej…)

roślina

Co można malować proszkowo?

Malowanie proszkowe, czyli malowanie „na sucho” jest świetną alternatywą dla tradycyjnego malowania na mokro. Polega ono na nakładaniu elektrostatycznie naładowanych cząstek farby na uziemiony element, a następnie utwardzeniu ich (polimeryzacji) w specjalnym piecu, w temperaturze ok. 180-200 stopni Celsjusza. Ta metoda malowania sprawia, że powłoka jest niezwykle wytrzymała. (więcej…)

malowanie proszkowe