malowanie proszkowe

Zajmujemy się malowaniem proszkowym. Jest to metoda ciesząca się niesłabnącą popularnością już od kilkunastu lat. Polega ona na nakładaniu elektrostatycznie naładowanych cząstek żywicy epoksydowej/poliestrowej na uziemiony element, a następnie polimeryzowaniu go w temperaturze przeważnie ok. 180-200 stopni Celcjusza. Przewagą malowania w ten sposób jest na pewno to, że jest ono w pełni ekologiczne (brak chemicznych utwardzaczy, rozpuszczalników) oraz to, że farba jest bardzo wytrzymała.


Malowanie bez użycia wody

Cały proces odbywa się bez użycia wody w przystosowanej do tego nowoczesnej malarni wyposażonej w najlepsze urządzenia renomowanych marek. Brak wykorzystania wody sprawia, że malowanie proszkowe bywa często nazywane również malowaniem na sucho. Maksymalny wymiar detalu, który możemy pomalować to 5m długości, 1,5m szerokości oraz 2m wysokości. Przed malowaniem zachęcamy do skorzystania z usług piaskowania, które przygotuje powierzchnię do kompleksowego pomalowania.


Lakierowanie rozmaitych powierzchni

Lakierowanie proszkowe aluminium, jak i innych metali pozwala pomalować je na wiele różnych kolorów, w zależności od potrzeb klienta. Z naszych usług korzystają przedstawiciele wielu branż, m.in. motoryzacyjnej (podczas nanoszenia lakieru na felgi, zderzaki, kołpaki czy listwy dekoracyjne) i budowlanej, a w tym producenci mebli.


Zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe zapewnia wiele zalet, z których najważniejszą jest trwałość pomalowanej tę metodą powłoki. Jeśli chodzi o tę kategorię to metoda proszkowa ma wielką przewagę nad zwykłym malowanie. Polakierowana proszkowo powłoka jest równa, jednorodna, a przy tym niezwykle solidna i trwała. Odznacza się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy oddziaływanie warunków atmosferycznych. Malowanie proszkowe charakteryzuje się także stosunkowo niskimi kosztami w zestawieniu ze znakomitym efektem wizualnym pomalowanych powierzchni. Powłoka po malowaniu wyróżnia się ponadto świetnymi parametrami technologicznymi.


Cena malowania proszkowego

Ceny farb w proszku są wyższe niż w przypadku farb tradycyjnych, jednak biorąc pod uwagę fakt, że cały zakupiony materiał można wykorzystać w całości, bez jakiejkolwiek straty, całościowa cena malowania proszkowego jest porównywalna w zestawieniu z malowaniem na mokro. Jest to możliwe, ponieważ farba, która nie przylgnie do malowanej powierzchni może zostać odzyskana i wykorzystana podczas kolejnego malowania. Z tego właśnie powodu malowanie proszkowe jest dużo korzystniejszą metodą na pomalowanie powierzchni.