W Fabryce Koloru zajmujemy się piaskowaniem. Wykonujemy kompleksowe usługi piaskowania przy użyciu nowoczesnych piaskarek: kabinowej do mniejszych elementów wymagających wyższej precyzji oraz dużej syfonowej do elementów wielkogabarytowych. Wśród piaskowanych przez nas produktów należy wymienić m.in.: karoserie, silniki, felgi i inne części samochodowe, ramy rowerowe i motocyklowe oraz zaciski hamulcowe. Wszystkie zlecenia wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów i w możliwie jak najkrótszym czasie. Gwarantujemy pełne zadowolenie klientów.


Piaskowanie – popularna metoda czyszczenia powierzchni

Piaskowanie jest jedną z najpopularniejszych metod na wyczyszczenie i odświeżenie powierzchni. To metoda, która z każdym rokiem zdobywa nowych zwolenników. Czyszczenie lub kształtowanie faktury odbywa się poprzez użycie odpowiedniego materiału ściernego przy zastosowaniu powietrza sprężonego w piaskarce. W zestawieniu ze znanym powszechnie szlifowaniem, wypiaskowana powierzchnia jest zdecydowanie równiejsza, a ponadto nabiera odpowiedniej szorstkości. Dodatkową zaletą piaskowania jest możliwość wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc w rogach i zakrzywieniach z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz rdzy czy innych elementów aluminiowych, stalowych oraz żeliwnych. Piaskowanie jest również zabiegiem, który znakomicie przygotowuje powierzchnię do wykonywanego w dalszym etapie lakierowania proszkowego.


Jaka jest cena piaskowania?

Cena piaskowania zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście rozmiar elementu, który ma zostać poddany wyczyszczeniu. To od niego w największym stopniu uwarunkowany jest końcowy koszt usługi. Na cenę ma także wpływ jakość wykonania, czyli stopień oczyszczenia powierzchni w zależności od klasy (SA1, SA2, SA3) wybranej przez klienta. Im wyższa klasa, a więc stopień wyczyszczenia, tym większa cena.
Biorąc pod uwagę fakt, że w naszej firmie do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, szczegółowa cena za wykonanie pełnej usługi piaskowania ustalana jest po osobistej konsultacji z klientem.


Zadanie dla fachowców

Bardzo ważne jest, by wykonywanie piaskowania zlecić doświadczonym fachowcom, którzy znają się na swojej pracy. Podczas tej czynności robotnicy ubrani są w specjalne kombinezony ochronne, które zapobiegają dostaniu się piasku do ich płuc. Jeśli do czegoś takiego by doszło, byłoby to bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Właśnie dlatego tak istotne jest, by czynność tę wykonywała wyłącznie osoba wykwalifikowana z potrzebnym doświadczeniem. Tylko tacy pracownicy zatrudnieni są w naszej firmie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

piaskowanie elementów
piaskowanie szare